Oprogramowanie dedykowane

Konieczność wdrożenia informatycznego systemu, który wspomagałby procesy związane z obsługą klientów, dostrzega coraz więcej firm. Wiele z nich jednak zastanawia się, czy korzystać z jednego z darmowych programów CRM na bazie licencji open source, czy może zdecydować się na oprogramowanie dedykowane, czyli stworzone od podstaw przez wyspecjalizowaną firmę.
Oprogramowanie Dedykowane

Co oznacza skrót CRM?

Customer Relationship Management (CRM) oznacza zarządzanie relacjami z klientami, którego celem jest podnoszenie jakości ich obsługi poprzez lepsze zaspokajanie ich potrzeb. Filozofia CRM opiera się na budowaniu długofalowych relacji z klientami, która obok pozyskiwaniu nowych klientów zapewnia firmie wysoki poziom sprzedaży, a więc również zyski.
Oprogramowanie Dedykowane

Do czego służy oprogramowanie CRM?

Informatyczne systemy CRM dla firm mają na celu wspomaganie procesów związanych z obsługą klienta. Służą one przede wszystkim do gromadzenia informacji na temat poszczególnych klientów i historii dokonywanych przez nich zakupów, pozwalają również w szybki sposób dotrzeć do wszelkich dokumentów związanych z transakcjami z danym klientem (zamówień, umów, faktur itp.), a także te dokumenty w szybki sposób kreować.

Co daje firmie system CRM?

Specjalne oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientami sprawdza się w zasadzie w każdej firmie, ale w sposób szczególny jest doceniany w przedsiębiorstwach o dużej bazie klientów lub w firmach, gdzie ich obsługą zajmują się mobilni handlowcy. Oprogramowanie takie daje szereg możliwości m.in.:
check
szybki dostęp do informacji
o klientach
check
wspomaga działania
marketingowe
check
wspiera dział finansowy firmy
check
usprawnia obieg dokumentów
check
ułatwia ocenę pracy handlowców

Jakie oprogramowanie wybrać?

Wybierając system CRM dla firmy, można zdecydować się na jeden z wielu programów darmowych dostępnych w Internecie. Wśród nich są zarówno proste programy do obsługi klientów w małych firmach, jak i te bardziej rozbudowane. Niestety wadą takich systemów jest to, że nigdy w 100% nie są dostosowane do potrzeb danej firmy, a ich konfiguracja wymaga profesjonalnej wiedzy informatycznej.

Zupełnie inaczej wygląda sprawa z oprogramowaniem dedykowanym, który od początku do końca projektowany jest z myślą o zaspokojeniu potrzeb danej firmy, również tych niestandardowych, których nie uwzględniają programy darmowe. Co ważne, powierzając stworzenie systemu wyspecjalizowanej firmie, zyskuje się jej wsparcie na etapie korzystania z programu, czyli usuwaniu wszelkich awarii, a także bieżącym dostosowywaniu jego funkcji do nowych potrzeb.